Najczęściej zadawane pytania od naszych klientów

Czy skup nieruchomości jest bezpieczną formą sprzedaży?

Jesteśmy grupą inwestycyjną, która od wielu lat zajmuję sie skupem nieruchomości. Posiadamy płynność finansowa, które pozwalają nam sfinalizować każdą transakcję,bez względu na dzień tygodnia. Zapłata gotówką jest dobrym rozwiązaniem dla naszych klientów, ponieważ pozwala im natychmiast rozwiązać liczne problemy finansowe. Nasze środki finansowe skutkują również maksymalnym uproszczeniem formalności i błyskawicznym dokonaniem transakcji. Klienci, którzy chcą otrzymać swoje pieniądze na konto bankowe, również mają taką opcję. Wypłatę należności wykonujemy w ciągu 24 godzin na wskazane w akcie notarialnym konto bankowe.

Czy jest możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy Skup Nieruchomości Za Gotówkę, w przypadku gdy nie mogę dojechać do biura?

Oczywiście że tak. Działamy elastycznie i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Zatrudniamy grono doświadczonych specjalistów od nieruchomości, którzy pracują w terenie i spotykają sie z klientami. Aby się spotkać na oględziny nieruchomości, wystarczy się z nami skontaktować i ustalić dogodny termin spotkania. Odwiedzamy klientów w dużych miastach, małych miejscowościach i na wsiach. Lokalizacja Państwa nieruchomości nie ma dla nas znaczenia.

Nie znam się na cenach nieruchomości? Skąd mam wiedzieć, że Wasza wycena będzie uczciwa?

Zajmujemy się rynkiem nieruchomości od wielu lat. Działając w tym biznesie od tak długiego czasu, zbudowaliśmy rozpoznawalną markę, darzoną dużym zaufaniem naszych klientów. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie traktowali ich uczciwie. W swojej działalności kierujemy się etyka zawodową i przepisami prawa. Na ostateczną wartość wyceny składa się wiele czynników. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie zaoferować nawet 90% wartości rynkowej nieruchomości, płacąc od razu gotówką do ręki. Nasza bezpłatna wycena do niczego Państwa nie zobowiązuje i umożliwia ona porównać naszą ofertę z innymi, a następnie wybrać dla Państwa tą najkorzystniejszą.

Nie posiadam konta w banku. Czy aby otrzymać zapłatę za sprzedaż nieruchomości, muszę je założyć?

Konto bankowe nie jest wymagane. Zapłatę za skup nieruchomości mogą Państwo otrzymać w gotówce do ręki, w momencie podpisania umowy kupna-sprzedaży. Jest to wygodne i bezpieczne dla naszych klientów, ponieważ pozwala im natychmiast rozwiązać wiele problemów finansowych lub od razu spłacić wszystkie zadłużenia. Oczywiście istnieje również możliwość otrzymania przelewu na wskazane konto bankowe. Wówczas pieniądze dociera na nie w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Jak długo się czeka na podpisanie umowy i zapłatę za kupowaną nieruchomość?

Działamy na jasnych i prostych zasadach. Pierwszym etapem są oględziny nieruchomości. Po ich przeprowadzeniu zostaje przygotowana i przedstawiona Państwu wycena nieruchomości. Jeśli ją Państwo akceptują, w ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie podpisać umowę i wypłacić gotówkę. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, starając się działać elastycznie i dostosowując do jego potrzeb.

Jakie dokumenty należy przygotować zanim się z Wami skontaktuje?

Najważniejsze jest przedstawienie aktu własności nieruchomości. Nam wystarczy numer księgi wieczystej domu, mieszkania, działki, garażu lub lokalu, który chcą Państwo sprzedać. Jeżeli nie posiadają Państwo przy sobie aktu własności, numer księgi wieczystej można uzyskać w sądzie właściwym lokalnie. Inne przydatne dokumenty to akt notarialny nabycia mieszkania albo postanowienie o nabyciu spadku. Pozostałe dokumenty to dowód osobisty oraz oświadczenia o zaległościach, osobach zameldowanych, postępowaniu spadkowym itp..Pomagamy Państwu skompletować wszystkie dokumenty oraz udzielamy szczegółowych wyjaśnień związanych z nimi. Każda transakcja jest dokonywana u notariusza, a Państwo mają możliwość uzyskania porady prawnika. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami z Państwa strony.

Po sprzedaży nieruchomości zamierzam opuścić kraju. Czy będę Państwu jeszcze potrzebny?

Staramy się jak najmniej obciążać naszych klientów. Chcąc uprościć transakcje sprzedaży, każda z nich odbywa się u notariusza, który potwierdza ją powagą swojego urzędu. Skup nieruchomości o bardziej skomplikowanej formie prawnej, może, ale nie musi wymagać późniejszego kontaktu z Państwem. W takich przypadkach prosimy o pozostawienie do Państwa kontaktu telefonicznego. Osoby na stałe przebywające za granicą, mogą upoważnić w Polsce zaufaną osobę, aby reprezentowała ich interesy. Pomoże ona w kompletowaniu dokumentów lub będzie Państwa reprezentować w urzędzie. Z wieloletniego doświadczenia wiemy jednak, że takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

Czy jest możliwa sprzedaż nieruchomości za gotówkę, która należy do mojego dziecka albo wychowanka?

Osoby niepełnoletnie mogą stać się posiadaczami nieruchomości lub udziału w niej w wyniku odziedziczenia spadku lub otrzymaniu darowizny. Sprzedaż takiej nieruchomości wykracza już poza zwykły zarząd majątkiem, do którego mają prawo rodzice i opiekunowie. Dlatego też w takich przypadkach konieczne jest uzyskanie zgody sądu na sprzedaż owej nieruchomości. Każdy z rodziców może przed sądem wnioskować o pozwolenie na rozszerzenie zarządu majątkiem dziecka. Może, ale nie musi to nastąpić podczas rozprawy sądowej. Sprzedaż nieruchomości dziecka będzie możliwa wyłącznie po wydaniu pozytywnego wyroku i jego uprawomocnieniu. Sądy w takich przypadkach kierują się nadrzędną zasadą prawodawstwa, czyli dobrem dziecka.

Ile czasu mam na opuszczenie nieruchomości po jej sprzedaży Państwa firmie?

Za każdym razem jest to kwestią indywidualnych uzgodnień. Zostają one ujęte w umowie kupna-sprzedaży nieruchomości, która zostaje podpisana w obecności notariusza. Zawsze staramy się działać w dobrze pojętym interesie naszych klientów, wykazując elastyczność i zrozumienie dla trudnych sytuacji bytowych. W swojej działalności kierujemy się zasadą transparentności i unikania zbędnych nieporozumień.

Co jest potrzebne, aby przygotować transakcję szybki skup nieruchomości za gotówkę?

Z przyjemnością udzielimy informacji na temat dokumentów, które są potrzebne do finalizacji takiej transakcji. Jednym z najważniejszych dokumentów jest oczywiście akt notarialny lub numer księgi wieczystej. Inne dokumenty to m.in. postanowienie o nabyciu spadku lub akt nabycia lokalu mieszkalnego. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego lub mailowego, celem otrzymania dalszych wytycznych. Pozostałe dokumenty, które mogą być przydatne to zaświadczenie o zaległościach w czynszu, dotyczące liczby zameldowanych osób lub ich braku itp. O wszystkim co konieczne osobiście Państwa poinformujemy na drodze kontaktu bezpośredniego.

Czy w jakichś przypadkach odmawiacie skupu nieruchomości? Od czego to zależy?

Od samego początku działalności zdecydowaliśmy o tym, że nie będziemy unikać trudnych sytuacji. Do takich zalicza się m.in. skup nieruchomości z zadłużeniem, z komornikiem, skomplikowaną formą prawną, a także nieruchomości wymagających remontu generalnego, po zalaniu lub pożarze lub nieruchomości, które mają ustanowioną służebność. Dysponujemy doświadczonym zapleczem prawniczym, które jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane przypadki skupu nieruchomości. Odpowiedzialny sposób naszego działania gwarantuje klientom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość uzyskania najkorzystniejszej oferty cenowej.

Niektóre zapisy umowy są dla mnie niejasne. Czy ktoś może mi je wytłumaczyć?

Oczywiście że tak. Nasi klienci zanim podpiszą umowę kupna sprzedaży nieruchomości, mogą się z nią zapoznać w towarzystwie prawnika i notariusza. Odpowie on na wszelkie pytania i wątpliwości związane z treścią i brzmieniem umowy. Dodatkowo, zapewniamy klientom kompleksową pomoc w innych trudnych sytuacjach związanych z problemami finansowymi, prawnymi czy złą sytuacją bytową lub mieszkaniową. Kupując od Państwa nieruchomość, chcemy jednocześnie pomóc w rozpoczęciu nowego, lepszego rozdziału życia i rozwiązaniu dotychczasowych problemów.

Mam długi i komornika oraz innych wierzycieli. Czy sprzedając Państwu nieruchomość, na pewno to ja otrzymam za nią pieniądze?

Obciążenia komornicze dotyczą coraz większej liczby właścicieli nieruchomości. Długi i wierzyciele to temat bardzo delikatny, a my zawsze staramy się działać w sposób, gwarantujący Państwu najlepsze warunki transakcji i otrzymanie najkorzystniejszej oferty cenowej. Pieniądze otrzymane za sprzedaną nieruchomość mogą być wypłacone w gotówce. Państwo sami decydują o sposobie ich wykorzystania, np. na pokrycie długów lub innych zobowiązań. Działając na rynku nieruchomości od wielu lat, zrealizowaliśmy bardzo dużą ilość transakcji skupu nieruchomości zadłużonych. W każdym przypadku, pomogliśmy w ten sposób naszym klientom wyjść w całości lub częściowo z długów. Oferujemy realne wyceny nieruchomości, biorąc pod uwagę wiele czynników, jak również ewentualne obciążenia hipoteczne zapisane w księgach wieczystych. W takich przypadkach nasza wycena zostaje pomniejszona o wartość niespałconej należności wobec wierzycieli.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Prześlij swoje pytanie a my udzielimy ci odpowiedzi

    * pole wymagane

    Zadzwoń